Przejdź do treści
Strona główna » BLOG » Kanał pod przewody RTV

Kanał pod przewody RTV

W dzisiejszych czasach telewizor często jest powieszony na ścianie. Wszystko ładnie wygląda lecz te przewody wiszące pod nim. Warto podczas remontu pamiętać o tym. Są na to dwa sposoby: pierwszy kanał wkuty w ścianę, lub listwa maskująca.  Kanał należy zaplanować już na etapie remontu pomieszczenia, gdyż wykonanie go po remoncie szczerze bym odradzał.

Wykonanie takiego kanału jest bardzo proste.  Kupujemy w castoramie  na dziale z wentylacją  kanał prostokątny o odpowiedniej długości(jeśli będzie za długi skracamy go brzeszczotem lub szlifierką kątową) lub łączymy za pomocą łącznika.  Do tego 2 kolanka 90 stopni.

kanał1

Całość składamy do kupy…

kanał2

 

Zaznaczmy na ścianie miejsce kucia.

kanał3

I wykuwamy, w moim przypadku było kucie w pustaku , w betonie jest znacznie trudniej …( najlepiej młotem, ręcznie trzeba będzie się namęczyć, a w betonie to tylko młotem i nacięcia szlifierką kątową z tarczą do betonu)

kanał4

Następnie montujemy kanał na klej gipsowy.

kanał5

 

Wykucie musi być wykonane na taką głębokość abyśmy mieli jeszcze jakieś 1,5 cm zapasu aby na wierzch kanału  wkleić płytę g-k .

Wklejamy płytę.

kanał6Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Zaciągamy Unifflat Kanufa  ( ja dodatkowo na łączenie płyty ze ścianą wklejam fizelinę, żeby uniknąć pęknięć)

Następnie gipsujemy i szlifujemy  i gotowe. Polecam również zamontowania sobie gniazda na tv obok górnego wyjścia kanału.

kanał7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *