Przejdź do treści
Strona główna » BLOG » Ł D F -JustLight – nowa era oświecenia z DuPont™ Corian® i Krause

Ł D F -JustLight – nowa era oświecenia z DuPont™ Corian® i Krause

JustLight to niebanalny koncept oświetlenia, na który złożyły się projekty wybrane z setek pomysłów zgłoszonych do konkursu zorganizowanego przez firmy DuPont™ Corian® oraz Krause. Konkurs skierowany do młodych projektantów, pozwolił wyłonić szereg nieszablonowych, pełnych oryginalności pomysłów. Zgłoszone do konkursu prace ukazały jednocześnie ogromny potencjał polskich twórców nowego pokolenia. Laureatami konkursu zostali: Michał Bartnicki, Marta Stanisz, Justyna Pikulska i Łukasz Klimczak, Natalia Kitamikado, Piotr Żyliński i Marcin Krakowski oraz Katarzyna Jakubowska i Tomasz Orzechowski.

Projektanci zaprezentowali niezwykle różnorodne podejście do zabawy światłem i cieniem. Część inspiracji czerpana była wprost z natury – odnosząc się do jej bujności lub mniej abstrakcyjnie, powiązana ze stworzeniami żyjącymi w głębinach oceanów. Niektórym zależało na minimalizmie, a jeszcze inni wykorzystali prozaiczny kształt kartki papieru.
Wszystkie projekty powstały na bazie ciągle ewoluującego materiału DuPont™ Corian®, którego łatwość formowania, szeroka gama kolorów i ciepło od lat pomagają wnieść osobowość do każdej przestrzeni, wzbogacając życie jej użytkowników. Corian® to czyste płótno, które pragnie, aby tchnąć w nie życie. I tego właśnie dokonali projektanci przy tworzeniu kolekcji JustLight.

Produkcję kolekcji powierzono firmie Krause, która od 2005 roku z innowacyjnych materiałów mineralno-akrylowych Solid Surface tworzy wyjątkowe produkty oraz idealne rozwiązania w zakresie aranżacji wnętrz. Setki zrealizowanych projektów zarówno w kraju jak i za granicą, dla klientów indywidualnych, jak również przedsiębiorstw oraz obiektów użyteczności publicznej, potwierdzają wysoką jakość świadczonych przez firmę usług. Dziś sygnowane marką Krause produkty to solidne powierzchnie, oferujące nadzwyczajne możliwości aranżacji i służące swoim użytkownikom przez długie lata. Jakość firmy Krause została wyróżniona w programie „Lider Nowych Technologii® 2012”.

www.dupont.pl 
www.corian.pl

1j 5j 2j

3j 6j

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *