Przejdź do treści
Strona główna » BLOG » Nowe trendy w architekturze wnętrz – Konferencja VIRTUS STUDIO

Nowe trendy w architekturze wnętrz – Konferencja VIRTUS STUDIO

Industrialne wnętrza hotelu Andel’s w łodzi gościły ponownie konferencję NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE WNĘTRZ , zorganizowaną przez Virtus Studio. Licznie przybyli goście otrzymali od organizatorów komplet materiałów informacyjnych.

a1

a2

a3

Program konferencji był dość napięty, a krótki czas na prezentację każdej z firm był bardzo ograniczony. Jednak w przerwie można było porozmawiać z przedstawicielami firm i uzyskać potrzebne informacje. Poniżej program konferencji, ja skupię się nad kilkoma produktami z którymi się pierwszy raz spotkałem lub które mnie zaciekawiły.

a4

a5

Radaway zaprezentował kolekcję swoich kabin i brodzików. Jednak to co mnie zainteresowało najbardziej to KONFIGURATOR dostępny na stronie. Za jego pomocą możemy dowolnie zaprojektować kabinę i po zakończeniu wiemy ile za nią trzeba będzie zapłacić. Bardzo pomocne narzędzie do zagospodarowania nietypowych przestrzeni.

Uniwersalna kolekcja CELIANE firmy LEGRAND pozwala nam ze 100 elementów uzyskać 250 rodzajów osprzętu. Jednak najbardziej spodobał mi się patent, który daje możliwość stworzenia z dwóch wyłączników pojedyńczych jednego podwójnego.

Całą prezentację kolekcji można zobaczyć poniżej :

M-Market przedstawiciel niemieckiej firmy MEISTER zaprezentował całą gamę produktów paneli ściennych i paneli podłogowych. Moją uwagę przykuły panele z kolekcji NADURA. Są one wedle wytrzymałości trwalsze od płytki. Jest  to fajne rozwiązanie do salonu z kominkiem, kiedy to jesteśmy skazani na płytki w okolicy kominka. Panele Nadura są na tyle wytrzymałe że spokojnie możemy mieć jednolitą podłogę w całym pomieszczeniu. Posiadają klasę ścieralności AC6. W panelach firmy MEISTER stosowany jest również system Aqua Safe System, który zabezpiecza przed dostaniem się wilgoci na łączeniu. 

Test wytrzymałości poniżej:) 

[youtube id=IgHqKlvfKK4]

ApplyFlock nowość na polskim rynku – system listw wkładzinowych pokrytych folkiem.

a6

Może najpierw co to jest flokowanie:

to pokrywanie niemal dowolnych powierzchni włóknami z tworzywa sztucznego, co daje efekt charakterystycznego meszku; na odpowiednio oczyszczony i pokryty specjalnym klejem obszar roboczy metodą elektrostatyczną, pneumatyczną lub wibracyjną nanosi się włókna nylonowe lub wiskozowe; flokowane powierzchnie wykazują właściwości antystatyczne, antyrefleksyjne, odporności na ścieranie, chłonięcia dźwięku, termoizolacyjne i filtrujące; dlatego stosuje się je m.in. w przemyśle i motoryzacji, we wnętrzach sal teatralnych i kinowych, w branży usług fotograficznych i filmowych itp.; my wykorzystujemy tę technologię w celu uzyskania wysokiej jakości produktu podnoszącego estetykę wnętrz, w których zostaje zastosowany.

Zamawiając produkt w ApplyFlock otrzymujemy listwę gotową do montażu. Flokować możemy również elementy uzupełniające do listew narożniki, zakończenia. Dostępnych jest kilka wzorów listew i szeroka gama kolorów. Mnie urzekła estetyka i jakość wykonania. 

a7

W listwach można zamontować taśmy led.

a8

W prezentacji kominków SPARTHERM zainteresowała mnie pewna innowacja DRU Eco Wave ale co tu dużo mówić popatrzcie sami 🙂

[youtube id=YFEi5BmhHN8]

Na konferencji była również obecna firma Kopp, która tworzy nową markę Veda Concept. Więcej napiszę po sobotnim spotkaniu warsztatowym Kopp Wood Lab. Oczywiście relacja z warsztatów na blogu.

W sali wystawowej można było również zapoznać się z ofertą sklepu UdekorujDom.pl który oferuje dużą gamę artykułów dekoracyjnych takich jak : oświetlenie, meble, dekoracje, dywany, farby, listwy sztukateryjne, tapety.

a10

a11

Na koniec konferencji wśród uczestników zostały rozlosowane upominki. Udane spotkanie , które wszystkim przyniosło dużo korzyści.:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *