Przejdź do treści
Strona główna » BLOG » Osłona balkonowa w innej odsłonie.

Osłona balkonowa w innej odsłonie.

Poniżej pomysł na osłonę barierki balkonowej. Do wykonania wykorzystałem siatkę do styropianu i główki kwiatków (w moim przypadku gerber) w różnych kolorach.

Materiały :

– siatka do styropianu cena ok 2-3 zł za mb ( szerokość siatki 1m)

– główki kwiatków w różnych kolorach ( paczka 12 szt ok 10 zł)

– paski do kabli (tyrtytki).

Długo szukałem pomysłu na delikatne i oryginalne osłonięcie barierki balkonowej. Zależało mi na tym, aby nie zabierać światła, co robią inne osłony dostępne miedzy innymi na allegro, ale też żeby lekko przysłaniała od zewnątrz. 

Pewnego dnia walający się po balkonie kawałek siatki po wcześniejszych pracach zainspirował mnie do wykorzystania go jako osłony. Po tym eksperymencie zakupiłem odpowiednią ilość siatki przeplotłem przez pręty i na końcach zamocowałem tyrtytkami.

Po zamontowaniu siatki czegoś mi brakowało. Na giełdzie kwiatowej zakupiłem główki kwiatków, zamocowałem przekładając kwiatek od strony balkonu przez jedną kratkę w siatce i od zewnętrznej strony przypaliłem zapalniczką i zaklepałem.

Siatka wydaje mi się jest o tyle fajnym pomysłem, że możemy ją dowolnie aranżować, zmieniać wystrój z każdą porą roku, czy na nadchodzące święta zamontować na niej kurtynę świetlną.

A efekt pracy poniżej, jak zawisną lampki to dorzucę fotkę.

balkon

balkon2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *