Przejdź do treści
Strona główna » BLOG » Świat na ścianie…

Świat na ścianie…

Dekorować ścianę można na wiele sposobów. Kilka już zostało opisanych na tym blogu. Kolejną prostą dekoracją ściany jest naklejka na ścianie, która w szybki odmieni nasze wnętrze. 

Sposób przyklejenia naklejki jest dość prosty, lecz potrzeba dużo cierpliwości jeśli wzór posiada dużo małych elementów. Niżej przedstawiony wzór mapy świata został zakupiony na allegro.

Zestaw składał się z naklejki + folia do przenoszenia ( tzw transportowa).

Pierwszym krokiem prac jest zaznaczenie miejsca w, którym będziemy umieszczać naszą naklejkę.

Zaznaczenie wykonujemy w następujący sposób.  Wybieramy punkty do których będziemy się odnosić klejąc naklejkę np.narożniki.  Orientacyjnie naklejamy tam kawałki taśmy malarskiej szerokiej. Teraz możemy dokładnie rozmierzyć miejsca odniesienia zaznaczając je ołówkiem na taśmie malarskiej co uchroni nas przed pobrudzeniem ściany ołówkiem.

Przystępujemy do przygotowania naklejki, odklejamy naklejkę od papieru z folia transportową. Jeśli mniejsze elementy zostają na papieże, delikatnie pomagamy im się odkleić nożykiem do tapet. Tę czynność najlepiej wykonać na pow. płaskiej (podłoga, stół ).

Folię z naklejką przykładamy do miejsc, sobie zaznaczaliśmy. Przyklejamy najpierw jeden bok i od niego packą dociskając przyklejamy resztę naklejki wykonując ruchy w jodełkę od środka do boków.

I pozostał nam ostatni krok, zdjęcie foli transportowej. Folię odklejamy po ścianie ( czyli powierzchnią z klejem do góry) czyli tak jakbyśmy chcieli ją zrolować.

Postaram się w niedługim czasie dodać zdjęcia do kolejnych etapów prac.

Poniżej efekt , wzór może być dowolny. Nad mapą będą jeszcze cztery zegary z różnymi strefami czasowymi( zdjęcia dorzucę). A na mapie kolorowymi strzałkami będą zaznaczone miejsca zaliczone na świecie.

m2 m3

m1

I do map doszły cztery zegary i tak się to w całości prezentuje.

zegary1 zegary2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *