Przejdź do treści
Strona główna » BLOG » Trawertyn innym sposobem…

Trawertyn innym sposobem…

Trawertyn potrafi pięknie nam udekorować ściany, lecz jest to dość kosztowna dekoracja. Ja znalazłem sposób aby uzyskać bardzo zbliżony efekt a znacznie tańszy.Do wykonania tego typu dekoracji wykorzystamy tynk gipsowy GOLDBAND firmy Knauf.

Do pracy potrzebujemy :

Materiały:

-grunt

– tynk gipsowy Goldband( worek 30kg wystarcza na jakieś 16 m2 przy dwóch warstwach)

– werniks perłowy lub satynowy ( wedle uznania)

– kolorant brąz

Narzędzia:

– paca

– gąbka

– wałek/pędzel do gruntowania

Pierwszym krokiem jest zagruntowanie podłoża.  Następnie rozrabiamy tynk najlepiej mieszadłem mechanicznym do dość gęstej konsystencji.

Nakładamy rozrobiony tynk w miarę cienko i równo ( przyda się wprawa do obsługi pacy:) ). Pozostawiamy do wyschnięcia.  Jeśli pozostały nam na pierwszej warstwie jakieś boby możemy przeszlifować je papierem ściernym o gradacji 80 -100.

Nakładamy drugą warstwę o troszkę rzadszej konsystencji. Po nałożeniu na całą ścianę , czekamy aż zacznie przysychać ( możemy to sprawdzić dotykając ściany, jeśli nas nie brudzi możemy działać dalej) Kolejnym krokiem jest wykonanie struktury w następujący sposób, przeciągamy pacą  pod katem prostym w poziomie aby uzyskać wżery.  Następnie zwilżamy packę wodą ( może to być wiaderko z wodą w którym zanurzamy pacę ) i gładzimy całość. Tym sposobem oszczędzamy sobie szlifowanie po wyschnięciu.

Po tym etapie prac uzyskujemy efekt jak na zdjęciu. Nakładanie werniksu i zdjęcia finalne w następnym wpisie.

DSC_0326 DSC_0322

0 komentarzy do “Trawertyn innym sposobem…”

  1. Bardzo interesujący pomysł. Ciekawie i krok po kroku wytłumaczone. Na pewno wielu osobom, zwłaszcza tym początkującym w dekoracji wnętrz, ułatwi pracę. Naprawdę polecam – mi wyjątkowo bardzo przypadły do gustu. 🙂

  2. Bardzo ciekawie opisane i wytłumaczone. Na pewno wielu osobom to pomoże i ułatwi pracę przy dekoracji wnętrz. Bardzo ładny efekt. Bardzo ładnie wyglądają również płytki trawertynowe. Naprawdę polecam – mi wyjątkowo bardzo przypadły do gustu.

  3. I love what you guys tend to be up too. This sort of clever work and coverage!
    Keep up the excellent works guys I\’ve incorporated you guys to
    blogroll.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *