Przejdź do treści
Strona główna » BLOG » Wariacje na ścianie.

Wariacje na ścianie.

Teraz trochę mojej pracy. Opisze jak improwizowałem z prześcieradłem na ścianie.

Do tej zabawy potrzebujemy:

materiały:

– masa strukturalna  firmy (Primacol ja na niej pracowałem) ale może być każda inna,

– prześcieradło najlepiej białe i nie musi być super nowe 🙂

– werniks miedziany

– bejca perłowa

– kolorant  transparentny pomarańcz, czerwień

narzędzia;

– paca wenecka

– gąbka

– pędzelek

 

Pierwszą czynnością jest gruntowanie. Następnie nanosimy masę strukturalną na powierzchnię na, na której pracujemy. Z prześcieradła wydzieramy kawałek jaki potrzebujemy do tworzenia. W moim przypadku rozdarłem prześcieradło na pół. Każdy z kawałków przyłożyłem na mokrą masę i uformowałem w taki sposób jak na zdjęciu. Dodatkowo pędzelkiem zakreśliłem okręgi nad prześcieradłami tworząc zarys głowy postaci. Po tych czynnościach rozcieńczamy trochę masy i pędzelkiem nanosimy na prześcieradło, tak aby pokryć je całe masą.

Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia.

Zazwyczaj na następny dzień możemy przystąpić do nanoszenia kolorów. Pierwsza warstwa tła wokół postaci to bejca perłowa zabarwiona kolorantem pomarańczowym bardzo delikatnie , a następnie przetarte bejcą perłową zabarwioną kolorantem czerwonym.

Głowy wykonane są w następujący sposób. Pierwsze malowanie to bejca perłowa zabarwiona kolorantem pomarańcz ale o dwa, trzy tony ciemniejszą niż tło wokół postaci. Następnie nanosimy pędzelkiem bejcę perłową zabarwioną kolorantem czerwonym , mieszając kolory na ścianie tak aby uzyskać łagodne przejścia kolorów.

Teraz zajmiemy się naszymi prześcieradłami. W osobnym pojemniku mieszamy trochę werniksu metalicznego miedzianego z bejcą perłową aby trochę rozcieńczyć werniks metaliczny. Proponuję sobie przygotować taką ilość żeby wystarczyło na jedno przemalowanie.  Malujemy cały obszar prześcieradeł na raz , najlepiej pędzelkiem.  Po malowani, nanosimy pędzelkiem werniks metaliczny miedź ( nie mieszany) w miejsca zagięć, marszczeń cieniując stwarzając efekt głębi.

Na koniec miejsca prześcieradeł możemy delikatnie całość przetrzeć gąbką z werniksem metalicznym miedź , ale to już wedle uznania.

Pytajcie, piszcie i wykonujcie…

A poniżej to co wyszło:)

war1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *